قیمت خودرو قطعا کاهش می‌یابد Car prices are definitely lower

 قیمت خودرو قطعا کاهش می‌یابد Car prices are definitely lower

مدیر کل دفتر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد:‌ قطعا روند قیمت خودرو در بازار آزاد کاهشی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، شهرام میرآخورلو در نشستی خبری در تبیین نحوه تعیین قیمت خودرو در مصوبه جدید قیمت گذاری اظهار کرد: براساس مصوبه جدید قیمت گذاری مدیران واحدهای خودروسازی تعهد کرده‌اند که برنامه تولید یک ساله خود را براساس افزایش تولید ارائه داده و ظرف مدت شش ماه فاصله قیمت بازار آزاد و محاسباتی را از بین ببرند.

قیمت خودرو قطعا کاهش می‌یابد Car prices are definitely lower


وی با بیان این‌که با این نحوه قیمت‌گذاری خودروسازان دیگر نمی‌توانند ادعای ضرر وزیان از ناحیه قیمت‌های مصوب را داشته باشند خاطرنشان کرد: تمام ضرر و زیان خودروسازان ناشی از قیمت نیست بلکه به دلیل افت حدود 50 درصدی تولید هزینه‌های سربار خودروسازان نیز افزایش یافته است که این هزینه‌ها نباید از ناحیه قیمت جبران شود.

او ادامه داد: طبق مصوبه خودروسازان هیچ انگیزه‌ای برای افزایش قیمت بیش از نرخ‌های محاسباتی نخواهند داشت زیرا مابه‌التفاوت قیمت محاسباتی سازمان حمایت با قیمت‌های تجاری نصیب خودروسازان نشده و به حساب خزانه‌داری کشور واریز می‌شود.

وی افزود: ممکن است براساس نرخ ارز مبادلاتی قیمت برخی خودروها افزایش یابد البته قیمت هیچ یک از خودروها بالاتر از نرخ بازار آزاد تعیین نخواهد شد.

او با بیان این که با این حال قطعا روند قیمت‌ها در بازار آزاد کاهش خواهد یافت تصریح کرد: برای تعیین قیمت خودروها در بازار آزاد کمیته‌ای مرکب از نمایندگان سازمان حمایت، سازمان بازرسی کل کشور، دفتر ماشین‌سازی و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماینده اتحادیه نمایشگاه‌داران و چند عضو دیگر تشکیل شده تا ظرف چند روز قیمت بازار آزاد خودروها را مشخص کند.

وی ادامه داد: به این ترتیب خودروسازان قیمت‌های تجاری مدنظر خود را به سازمان حمایت ارائه می‌کنند و اگر این نرخ‌ها بالاتر از قیمت‌های بازار آزاد نباشد ظرف 24 ساعت در سامانه 124 درج و اعمال خواهد شد.

مدیر کل دفتر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت:‌ خودروسازان در این فضا هیچ تمایلی به افزایش قیمت‌ها نسبت به نرخ‌های محاسباتی ندارند. زیرا فضای نظارتی شدید بوده و مابه التفاوت قیمت به حساب خزانه داری واریز خواهد شد.


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:تاريخ : پنج شنبه 19 بهمن 1391برچسب:قیمت خودرو قطعا کاهش می‌یابد Car prices are definitely lower, | 16:40 | نویسنده : Admin |

  • never mind
  • جاوا